Agility

Fun & Sport

Co to jest agility?

W tych sportowych zajęciach bierze udział para: pies i przewodnik. Pies musi ukończyć specjalny tor przeszkód w określonym czasie, a poszczególne przeszkody muszą zostać pokonane w odpowiedniej kolejności. Zadaniem przewodnika jest bezbłędne poprowadzenie czworonoga po wyznaczonej trasie za pomocą gestów i słów.


Po co mi agility?

Trening agility pozwala przede wszystkim zaspokoić psie popędy oraz wykorzystać nadmiar energii! Ponadto przyczynia się do pogłębiania więzi z przewodnikiem, dostarcza psu koniecznej dla prawidłowego funkcjonowania stymulacji umysłowej, a także pomaga w utrzymaniu odpowiedniej kondycji fizycznej (psa i przewodnika :D).


Kto może startować?

W agility mogą startować wszystkie psy bez względu na rasę, wiek czy wielkość. Decydując się na ćwiczenia z psem, należy wcześniej upewnić się czy Twój pupil nie cierpi na choroby serca, dysplazję bądź inne dolegliwości wykluczające możliwość uprawiania aktywnych sportów. Zglaszać się mogą wszystkie nieagresywne psy. Mile widziane posłuszeństwo w zakresie podstawowym, w szczególności przywołanie, zostawanie i aportowanie zabawki.


Czego się nauczymy?

Kurs agility składa się na podstawy prowadzenia psa po torze, zapoznanie z określonymi przeszkodami (stacjonata, tunel, rękaw, skok w dal, stół), podstaw właściwego motywowania psa i umiejętności właściwej zabawy z psem.

Fotki z zajęć: